• Zabudowa aluminiowa oddzielająca pokój od balkonu

    Rozwiązanie coraz popularniejsze w budynkach mieszkalnych

Witryny szklane, witryny sklepowe, witryny z aluminium ciepłe i zimne – okna i drzwi z aluminium – Wrocław, Dolny Śląsk

Witryny szklane ze szkła hartowanego, witryny z aluminium ciepłe i zimne znajdują zastosowanie przede wszystkim jako witryny sklepowe.

Witryny to nieodłączny element nowoczesnej stolarki budowlanej i podstawowy składnik powierzchni użytkowych budynku będący zabudową zewnętrzną ściany.

Witryny szklane aluminiowe ciepłe produkowane są z profilu, który wyposażony jest w przekładkę termiczną, natomiast okna wystawowe wypełnione są szybą zespoloną, co w połączeniu pozwala konstrukcji osiągnąć parametry cieplne zbliżone do typowego muru.

Witryny szklane aluminiowe zimne świetnie nadają się na ścianki działowe wewnątrz budynku. Dzięki takim rozwiązaniom konstrukcyjnym można uzyskać widne i przejrzyste powierzchnie o dużym rozmiarach, a jednocześnie wydzielić w tym obszarze oddzielne boksy. Rozwiązania takie spotykamy w biurach, galeriach handlowych i instytucjach użytku publicznego.

Witryny aluminiowe często łączymy z drzwiami i oknami, wszystko podyktowane jest funkcjonalnością i zastosowaniem konstrukcji. Zarówno witryny ciepłe jak i witryny zimne w zależności od użytej szyby mogą spełniać różne zadania i normy, takie jak: izolacyjność cieplna (termika), przenikalność świetlna (nasłonecznienie), hermetyczność akustyczna (natężenie hałasu) oraz bezpieczeństwo bierne (szyby antywłamaniowe).

Witryny ze szkła hartowanego są konstrukcjami dedykowanymi do zabudowy wewnętrznej. Konstrukcje całoszklane mocowane punktowo spełniają wysokie oczekiwania pod względem estetyki i designu nawet bardzo wymagających klientów. Witryny ze szkła hartowanego doskonale wpisują się w wystrój wnętrz galerii handlowych i biur. Dają poczucie przestrzeni i lekkości konstrukcji, jako okna wystawowe doskonale współgrają z wnętrzem sklepów, nie zakłócając wystroju stoisk.

Formą wizualnego zdobienia witryny sklepowej, np. w celu przykucia uwagi klienta, są połączenia szyby zespolonej ze szkłem ornamentowym lub barwionym. Kombinacji w zakresie szklenia jest bardzo wiele – wszystko zależy od Państwa potrzeb i od możliwości pogodzenia tych pomysłów z technicznymi parametrami konstrukcji.

Witryny aluminiowe, witryny sklepowe, witryny z aluminium ciepłe i zimne – w tym okna i drzwi z aluminium firma Aluprotech proponuje klientom nie tylko z Wrocławia i województwa dolnośląskiego, ale także z innych rejonów Polski.

Jesteśmy również otwarci na wykonanie zleceń dla klientów zagranicznych, czego dowodem jest kilka naszych projektów wykonanych w Bergen, w Norwegii.