• Zabudowa aluminiowa oddzielająca pokój od balkonu

    Rozwiązanie coraz popularniejsze w budynkach mieszkalnych

Fasady aluminiowo-szklane – Wrocław, Dolny Śląsk

Fasadowe konstrukcje aluminiowo-szklane to zazwyczaj duże konstrukcje częstokroć zastępujące całe ściany. W potocznym języku znane są także pod nazwą „ciepłe szklane ściany”. Nie jest to przypadkowe – fasady rozszerzają dostępność naturalnego światła dla pomieszczeń, przy zachowaniu tych samych parametrów utrzymywania ciepła, co ściany murowane. Ponadto zapewniają wodo i wiatroszczelność, trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Aby uniknąć przegrzania pomieszczeń nazbyt doświetlonych, istnieje możliwość zainstalowania automatycznie uruchamianych żaluzji, które sterują ilością dostępnego światła. Dzięki ich użyciu w miesiące letnie można mocno ograniczyć koszty zużycia klimatyzacji.

Fasady aluminiowo-szklane możemy podzielić na fasady wykonane w systemie ramowym lub bez ram. W pierwszym przypadku konstrukcja szklana jest mocowana do profili aluminiowych. Natomiast w bezramowych systemach przeszkleń strukturalnych tafla szklana jest mocowana punktowo do niezależnej konstrukcji nośnej.

Fasada aluminiowo – szklana jest niezwykle mocna i wytrzymała, dzięki zastosowaniu wzmocnionych wewnętrznie profili aluminiowych, co zapewnia odpowiednią sztywność fasady, a zarazem pozwala zastosować mniejsze elementy rusztu konstrukcji. Jest to rozwiązanie godzące ze sobą bezpieczeństwo i smukłość elementów nośnych fasady.

Fasada jako konstrukcja zastępująca ścianę jest wspaniałym osiągnięciem techniki budowlanej. Jest to rozwiązanie na wskroś nowoczesne pozwalające na uzyskanie niesamowitych efektów, szczególnie w dziedzinie naświetlenia pomieszczeń, oraz izolacji cieplnej i akustycznej.
Specjalizujemy się również w konstrukcjach fasad łamanych, które stanowią przeszklenie ściany i części lub całości dachu. Rozwiązania tego typu realizowaliśmy w Norwegii w domach drewnianych szkieletowych. Konstrukcja fasady umożliwia połączenie szczelności i izolacyjności cieplnej ze swobodnym dostępem światła naturalnego do pomieszczenia, czego nie da się uzyskać przy tradycyjnych metodach budownictwa. Tajemnica fasady tkwi w niesamowitych możliwościach szyb zespolonych. To one właśnie pozwalają uzyskać połączony efekt każdego z wymaganych parametrów, tj. kontroli nasłonecznienia, przeźroczystości, izolacji termicznej, akustycznej i bezpieczeństwa.
W naszych konstrukcjach wykorzystujemy szkło koncernu AGC. Więcej informacji technicznych znajdziesz na stronie producenta: