• Zabudowa aluminiowa oddzielająca pokój od balkonu

    Rozwiązanie coraz popularniejsze w budynkach mieszkalnych

Ogrody zimowe, oranżerie, szklane ogrody – Wrocław, Dolny Śląsk

Wyobraź sobie, Drogi Kliencie, dom, którego pewna część jest w całości szklana. Masz widok na bezkres nieba i dostęp przez cały rok do słońca. Zarazem jesteś chroniony przed deszczem i chłodem.

Oto co oferują zimowe ogrody – całoroczna zabudowa szklana ulokowana w sąsiedztwie Twojego domu lub z nim połączona. Miejsce doskonale nadające się na odpoczynek, towarzyskie spotkania, dodatkowy salon, pokój dzienny, pokój zabaw dla dzieci ale także gabinet lub przydomowe biuro. Ciepły ogród zimowy to stylowy, elegancko spasowany z architekturą Państwa domu element nowej przestrzeni do zagospodarowania, dający niesamowity kontakt z otaczającą nas przyrodą.

Ogrody zimowe są konstrukcjami szczególnymi, wymagającymi indywidualnego projektu, który musi uwzględnić lokalizację obiektu, strefę obciążeniową śniegiem, parcie i ssanie wiatru, stąd ich specyfika produkcji, montażu oraz ceny usługi.

Ogrody zimowe, które proponujemy Państwu, to kompletne systemowe rozwiązania wiodących firm w branży. Specjalizujemy się w ciepłych ogrodach zimowych, które budujemy w oparciu o profile aluminiowe z przekładką termiczną. Dzięki przekładce termicznej konstrukcja ogrodu zimowego osiąga parametry izolacji termicznej i szczelności zbliżone do tradycyjnego muru budowlanego.
W ofercie mamy również ogrody ciepłe mieszane z zastosowaniem stolarki PCV, jednakże ze względu na słabą wytrzymałość na obciążenia statyczne profili PCV i niską ich odporność na działanie promieni słonecznych, polecamy Państwu zabudowy pełno-aluminiowe. Profile aluminiowe pozwalają bowiem na realizację znacznie większych konstrukcji.
Proponujemy Państwu także oranżerie z zimnego aluminium, które doskonale zagospodarowują powierzchnię nad werandami i tarasami, chroniąc ich użytkowników przed deszczem i wiatrem.

Zapraszamy do odwiedzin galerii, w której prezentujemy rozmaite pomysły na formę wykonania ogrodów zimowych.

Z jakich elementów powstaje ogród zimowy?

Ogród zimowy (inaczej zwany też szklanym ogrodem) jako konstrukcja składa się z dachu i ścian bocznych. Wykonane przez nas ogrody zimowe cechuje wysoka jakość użytych profili aluminiowych, dzięki czemu uzyskujemy korzystny współczynnik izolacyjności termicznej, szczelności konstrukcji, przy zachowaniu wysokiego poziomu estetyki oraz jakości wykonania.

Ile kosztuje ogród zimowy?

Szanowni Państwo, wszystko zależy od kubatury ogrodu liczonej w metrach kwadratowych, wyboru sytemu aluminiowego z którego ma powstać konstrukcja oraz zastosowanego szkła.
Pierwszym czynnikiem cenotwórczym jest rodzaj dachu i powierzchnia, którą on przykrywa. Rozróżniamy kilka wariantów dachu ogrodu zimowego: dach jednospadowy, dwuspadowy lub wielospadowy. Najtańszą wersją jest dach jednospadowy, a najdroższą dach wielospadowy.

Drugim czynnikiem jest sama powierzchnia ogrodu. W przypadku konstrukcji wielkopowierzchniowych wymagane jest użycie podkonstrukcji drewnianej lub stalowej, która spełnia funkcję kratownicy nośnej, gdyż możliwości statyczne profili aluminiowych w tym przypadku są dość ograniczone.

Kolejną pozycją w kosztorysie jest rodzaj zastosowanego szkła w Państwa realizacji. Dobieramy go już na początku projektu. Szkło potrafi stanowić nawet 40% ceny konstrukcji. Wybór możliwego do zastosowania szkła jest ogromny – od zwykłej szyby zespolonej do nisko emisyjnych szyb z masy barwionej o różnych właściwościach przepuszczalności światła, ciepła i hałasu.
Najdroższe szkło trafia na dach, gdyż szyba tam zamontowana musi być szkłem bezpiecznych, a najlepiej gdyby to było szkło hartowane bezpieczne. Uchroni to Państwa ogród zimowy od wielu psikusów atmosferycznych. Więcej o szkle, które stosujemy, mogą się Państwo dowiedzieć, klikając na link, prowadzący do strony producenta.

Czwartym czynnikiem, który ma wpływ na cenę, jest Państwa wizja ogrodu i jego złożoność techniczna. Najtańszą wersją ogrodu będą projekty z wykorzystaniem dachu jednospadowego oraz prostych ścian bocznych, z minimalną ilością okien i drzwi. Natomiast produkty o skomplikowanej strukturze i wyszukanej estetyce, gdzie zastosowany zostanie dach dwuspadowy lub wielospadowy, a w ścianach bocznych zamontowane będą systemy przesuwne oraz drzwi i okna wychylno-rozwierne, osiąga cenę znacząco wyższą.

Ostatnim elementem dopełniającym cenę jest transport z montażem.

Orientacyjny koszt ogrodu zimowego w wersji podstawowej wynosi 3700zł/m2.

 
Jeśli szukają Państwo pomysłu na ogród zimowy, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi zdjęciami:

Realizacje projektów typu ogrody zimowe, oranżerie, szklane ogrody firma Aluprotech proponuje klientom nie tylko z Wrocławia i województwa dolnośląskiego, ale także z innych rejonów Polski oraz Europy.

Podejmujemy się również zleceń dla klientów zagranicznych, czego dowodem jest kilka naszych projektów wykonanych w Bergen, w Norwegii.