• Zabudowa aluminiowa oddzielająca pokój od balkonu

    Rozwiązanie coraz popularniejsze w budynkach mieszkalnych

Świetliki szklane – Wrocław, Dolny Śląsk

Świetliki szklane – konstrukcje oparte na szkielecie z aluminium, zwykle ulokowane na dachach budynków, służące zapewnieniu dostępu światła naturalnego do pomieszczeń, co znacznie ogranicza wydatki na energię elektryczną i zapewnia lepsze samopoczucie osób spędzających czas w zabudowaniach.

Świetliki szklane wykonane są ze szkła o parametrach zapewniających izolację termiczną.
Świetliki jako konstrukcje aluminowo-szklane najczęściej można zaobserwować na dachach hal sportowych, galerii handlowych i hal produkcyjnych, gdzie spełniają rolę naturalnego doświetlenia wnętrz. Ostatnio jednak modne stają się przeszklenia dachów domów jednorodzinnych oraz mieszkań na najwyższych kondygnacjach.
Świetliki realizowane przez firmę Aluprotech oprócz doświetlenia pomieszczenia pozwalają również na ich wentylację i oddymianie w razie pożaru. Opisane działanie możliwe jest dzięki zamontowaniu w świetliku okna uchylnego, którym steruje się przy pomocy pilota.
Zastosowana w świetlikach szyba zespolona pozwala osiągnąć szczelność i izolacyjność standardowego dachu, zapewniając przy tym dostęp światła słonecznego w ilościach niespotykanych w tradycyjnych konstrukcjach dachowych. Tajemnica świetlika tkwi w niesamowitych możliwościach szyb zespolonych. To one właśnie pozwalają uzyskać połączony efekt każdego z wymaganych parametrów, tj. kontroli nasłonecznienia, przeźroczystości, izolacji termicznej, akustycznej i bezpieczeństwa.
W naszych konstrukcjach wykorzystujemy szkło koncernu AGC. Więcej informacji technicznych znajdziesz na stronie producenta